Menu

Zaalvolleybaltoernooi groep 5 en 6

Zaalvolleybaltoernooi groep 5 en 6

Tijdens het volleybaltoernooi wordt er gespeeld in poules, waarbij er minimaal één keer tegen de andere teams uit de eigen poule wordt gespeeld. Finales zijn optioneel.

Datum toernooi
Woensdag 5 februari 2025

Sportaanbieder
Volleybalvereniging Move4U

Samenstelling teams 
Een volleybalteam bestaat uit 4 spelers binnen de lijnen en mag 3 reserves hebben. 

Spelregels
1. De begeleiders wordt verzocht

Zich te melden bij het wedstrijdleiding voor aanvang van de eerste wedstrijd.
5 minuten voor aanvang van de wedstrijd met het team bij het aangewezen veld aanwezig te zijn.
De leerlingen erop te wijzen waardevolle voorwerpen thuis te laten.
Er op toe te zien dat de zaal en de kleedkamer netjes blijven en dat er geen vernielingen worden aangericht, anders worden die bij de desbetreffende school in rekening gebracht.
Er op toe te zien dat ouders/verzorgers zich niet bemoeien met de beslissingen van de scheidsrechter.
Er op toe te zien dat ouders/verzorgers niet in de speelhal toe te laten en te verwijzen naar de tribune.

2. Afmetingen
Speelveld: 12,0 x 6,0 meter. Nethoogte: 1,50-2,00 meter

3. Speeltijd
Een wedstrijd duurt 9 minuten.

4. Samenstelling team
Een volleybalteam bestaat uit 4 spelers binnen de lijnen en evt. een aantal wisselspelers. Bij teams met wisselspelers wordt er ingedraaid.

5. Het spel
De 4 spelers staan in een ruit. Er staat dus 1 speler bij het net.
De 1e bal wordt onderhands over het net gegooid. Dit is de service. De andere partij moet deze bal vangen. Dan moet de 2e bal naar de speler bij het net gegooid worden. Dit noemen we de pass. De speler aan het net gooit de bal dan rustig omhoog. Dit noemen bij volleybal de set up. De 3e bal wordt er vervolgens met de bovenhandse techniek overheen gespeeld of gesmasht.
De bal wordt dan weer gevangen aan de andere kant en zo gaat het door. 
Als de bal niet gevangen wordt (op de grond komt), in het net gespeeld of buiten de lijnen komt, is er een punt gescoord. Dan gaat de bal altijd naar de scorende ploeg, die dan weer gaat serveren. 
Bij een netfout krijgt de tegenstander automatisch een punt. Voorbeeld: na een smash met je hand/arm tegen het net aan komen.

6. De servicebeurt
Van achter de achterlijn moet je de bal onderhands in het vak van de tegenstander gooien.
Een speler mag bij winst van het punt 2 keer achter elkaar serveren, daarna wordt er in het eigen team een plek doorgedraaid.

7. Doordraaien
Doordraaien gaat met de klok mee.
Op de plek waar geserveerd wordt, achterin de ruit, komt de eventuele extra speler er in.

In alle gevallen waarin dit reglement niet voorziet is de beslissing van de wedstrijdleiding bindend.